Gdzie lepiej kupować podręczniki: w księgarni czy online?

Wiele osób ceni sobie zakupy stacjonarne. Mogą zobaczyć daną rzecz, obejrzeć ją, dotknąć i zdecydować się na zakup lub odpuścić go sobie. Jednak w przypadku podręczników nie ma to aż takiego znaczenia. W wykazie podręczników znajdują się takie pozycje, które trzeba zakupić, więc ocena organoleptyczna nie gra roli. Nie oznacza to jednak, że kupowanie online jest jedyną słuszną opcją. Gdzie lepiej kupować podręczniki?

Dostępność książek

W stacjonarnych księgarniach często pojawia się problem z dostępnością książek. Szczególnie trudno dostać podręczniki, gdy wszyscy idą do jedynej księgarni w mieście. Jeszcze trudniej zdobyć tam książki do przedmiotów zawodowych. Taki problem nie pojawia się w przypadku sklepów internetowych. Możesz w nich kupić wszystkie pozycje, które Cię interesują, nawet te rzadziej wybierane i niedostępne w zwykłych, stacjonarnych księgarniach.

Ceny podręczników

Kupując podręczniki w księgarni stacjonarnej, nie możesz porównać ceny. Często takie sklepy stacjonarne narzucają wysoką marżę, przez co podręczniki stają się o wiele droższe niż w sklepach internetowych. Za to kupując online, możesz sprawdzić, jak wygląda cena w różnych sklepach. Dodatkowo często możesz trafić na promocje, kody rabatowe lub specjalne okazje, dzięki którym kupisz książki jeszcze taniej. 

Podręczniki warto kupować online nawet z płatną wysyłką, ponieważ zwykle jej koszt jest niższy, niż różnica cen online i w księgarniach stacjonarnych. Jednak wybierając szkolne podręczniki, rzadko kiedy będziesz płacić za dostawę, ponieważ za komplet książek do szkoły zapłacisz dość sporo, a większość sklepów internetowych oferuje darmową dostawę za zakupy powyżej określonej kwoty, np. 250 zł.

Czas dostawy

W przypadku czasu dostawy wybór lepszej opcji jest trudniejszy. Z jednej strony w księgarni stacjonarnej możesz dostać podręcznik od ręki. Na dostawę ze sklepu online musisz poczekać kilka dni. Jednak w przypadku, gdy podręcznik nie jest dostępy stacjonarnie i musi zostać sprowadzony, także będziesz musiał poczekać. Dlatego polecamy kupowanie podręczników z wyprzedzeniem, by zdążyć przed rokiem szkolnym.

Gdzie kupować podręczniki szkolne?

Dostępność podręczników w sklepach internetowych jest większa. Również ceny online są przeważnie niższe i bardziej przystępne niż w księgarniach stacjonarnych. Za to niektóre tytuły można dostać od ręki tylko w sklepie stacjonarnym. Mimo wszystko kupowanie podręczników online jest lepszą i wygodniejszą opcją.