Włamanie we Wronkach i to w biały dzień

We Wronkach i w okolicy może grasować grupa złodziei, która stale obserwuje konkretne posesje, a potem chce się do nich włamać. Do jednego z domów już się dostali.

W styczniu na Zamościu nieznane osoby weszły na teren jednej z posesji. Mieli sprawdzać, co dzieje się wewnątrz domu, kiedy spostrzegli ruch w środku, szybko się oddalili. Niedawno podobna sytuacja miała miejsce na Górce. Również nieznani ludzie weszli na posesję, tym razem jednak wiedzieli, że dom jest pusty.

Lokatorzy po powrocie z pracy zastali zawartość domu wywróconą do góry nogami. Sąsiedzi nic nie spostrzegli. Możliwe, że złodzieje skupili się na małych rzeczach jak pieniądze i kosztowności, które łatwo ukryć.

Policja opisuje także sytuację z 12 stycznia, która miała miejsce w Ostororogu. Włamanie nastąpiło między 18. a 21. pod nieobecność właścicieli.

Nieznani sprawcy, wykorzystując chwilową nieobecność właścicieli, weszli do domu wyważając okno, znajdujące się na tyłach budynku. Złodzieje splądrowali dom i ukradli biżuterię oraz pieniądze.

informuje Komenda Policji w Szamotułach

Przyłączamy się do apelu Policji i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na to, co dzieje w sąsiedztwie.

Apelujemy do mieszkańców o czujność! Warto zwrócić uwagę na to, czy w okolicy naszego miejsca zamieszkania nie „kręci się” ktoś nieznajomy. Przy okazji rzućmy też okiem, czy ktoś podejrzany nie obserwuje domu sąsiada. W przypadku zauważenia podejrzanie zachowujących się osób natychmiast zawiadomcie Policję. Szybka reakcja może znacznie pomóc w zapobieżeniu włamania lub w ujęciu sprawcy przestępstwa. – ostrzega Policja.