Historyczny sukces młodych zawodników Red Dragons Pniewy

Drużyna do lat 17 Red Dragons Pniewy wywalczyła Wicemistrzostwo Polski w futsalu. Zespół do srebra poprowadził trener Michał Kiełpiński.

W ten weekend odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 17 w futsalu. W Tychach srebrne medale wywalczyli Red Dragons Pniewy, których trenerem jest pochodzący z Wronek Michał Kiełpiński. Młode Smoki uległy w finale AZS Katowice 2-7.

Dla pniewian to największy sukces w dotychczasowej historii występów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Red Dragons Pniewy – Aleksander Kozak, który strzelił 11 bramek.

Trener Michał Kiełpiński to niejedyny wroniecki akcent. Jedną z wiodących ról na parkiecie odegrał Jakub Durkiewicz, grający na co dzień w piłkarskim zespole Błękitnych Wronki. Kuba zakończył turniej z czterema trafieniami oraz ośmioma asystami.

Gratulacje dla Red Dragons Pniewy, może ten sukces jeszcze bardziej spopularyzuje futsal w naszym regionie.