Wypadek na obwodnicy Wronek – jedna osoba nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek po południu na obwodnicy Wronek. Zderzyły się dwa pojazdy, niestety jedna osoba zginęła.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na skrzyżowaniu obwodnicy Wronek z drogą w kierunku Stróżek. Kierowca motocykla marki Yamaha nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu volkswagenem, który podróżował obwodnicą.

Jednoślad zderzył się z nadjeżdżającym autem, a następnie jedna z osób podróżujących uderzyła w jego przednią szybę. Widzący tę sytuację świadkowie, zatrzymali się i ruszyli z pomocą. U osoby poszkodowanej nie stwierdzono oddechu i przystąpiono do reanimacji, którą osoby postronne prowadziły aż do przyjazdu służb.

Akcję przywrócenia czynności życiowych kontynuowali przybyli strażacy i ratownicy. Niestety długa reanimacja nie udała się. Lekarz stwierdził zgon.

W wypadku poszkodowana została druga osoba podróżująca jednośladem. Z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na obwodnicy Wronek. Zderzył się tam 61-letni kierujący motorowerem marki Yamaha z 28-letnim kierującym volkswagenem passatem. Pomimo podjętej reanimacji, na miejscu zmarł 57-letni pasażer motoroweru.

informuje asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami – nie znajdowali się pod wpływem alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia przyczyniło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na oznakowanym skrzyżowaniu. Policjanci pracujący na miejscu zbierają materiały dowodowe w sprawie, która będzie szczegółowo wyjaśniana w ramach prokuratorskiego śledztwa.

To kolejny wypadek, do którego doszło na tym samym skrzyżowaniu w ciągu ostatnich kilku dni. Przyczyna jest ta sama – brak udzielenia pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym obwodnicą.

fot. Sebastian Kaczmarek