Potrącił dziecko i uciekł

Zarzuty za spowodowanie wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia usłyszał dzisiaj mieszkaniec gminy Wronki. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z miejscowego komisariatu Policji.

W dniu 21 września około godziny 22, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Nowowiejskiej we Wronkach.

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Fiat Bravo podczas włączania się do ruchu potrącił nastolatkę, która jechała rowerem po chodniku. Kierowca zatrzymał się, pomógł odstawić 14-latce rower, jednak po chwili odjechał z miejsca zdarzenia. Po przewiezieniu rowerzystki do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego okazało się, że nastolatka doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Na miejscu policjanci wykonali dokumentację niezbędną dla dalszego postępowania. Ustalili też właściciela pojazdu i pojechali do jego miejsca zamieszkania, jednak nikogo nie zastali. Przed budynkiem znajdował się jednak samochód, który brał udział w wypadku. Policjanci wykonali więc jego oględziny i zabezpieczyli pojazd do celów procesowych.

Dzisiaj ustalony podejrzany o spowodowanie wypadku przyszedł do Komisariatu Policji we Wronkach i został przesłuchany. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Postępowanie w sprawie prowadzą kryminalni z Komisariatu Policji we Wronkach. W przypadku ucieczki z miejsca wypadku, sprawca musi liczyć się z zaostrzonym wymiarem kary.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, że 14-latka popełniła wykroczenie jadąc rowerem po chodniku, policjanci będą też prowadzili czynności w związku z podejrzeniem popełnienia przez nieletnią czynu karalnego.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły