Młodzież z regionu świętowała Dzień Wspólnoty we Wronkach

Mnóstwo radości zabawy, które zostały doskonale połączone ze skupieniem i modlitwą. Tak można podsumować IV Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty, który w tym roku odbył się we Wronkach.

Gospodarzem była Wspólnota Młodych Owczarnia, działająca przy parafii św. Katarzyny we Wronkach. Młodzież z całej archidiecezji spędziła dzień w naszym mieście i wywiozła ze spotkania wspaniałe doświadczenia i wspomnienia.

Dzień Wspólnoty rozpoczęła prezentacja duszpasterstw, następnie wszyscy spotkali się we wronieckiej farze na uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem Biskupa Szymona Stułkowskiego. Po modlitwie na młodych czekał posiłek oraz rekreacja na Placu Targowym. O 18:30 rozpoczął się koncert zespołu Siewcy Lednicy, doskonale znanego wszystkim, którzy uczestniczą w corocznych lednickich spotkaniach. Dzień zakończyła adoracja.

Młodzież z naszej parafii wspólnie z księdzem Krzysztofem Dopierałą zorganizowała wydarzenie, z którego nasze miasto może być dumne. Ponad 250 osób z różnych wielkopolskich miejscowości spędziło owocnie czas we Wronkach.

« z 194 »