Nie żyje Jacek Rosada

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci przyjaciela naszej redakcji. Rodzinie, przyjaciołom i znajomym składamy najszczersze kondolencje. Żegnaj Jacku.

Jacek Rosada zmarł w wieku 75 lat. Dziennikarz, autor książek, społecznik, twórca miesięcznika „Goniec Ziemi Wronieckiej”. Poznaniak, który stał się wronczaninem. Dzięki niemu nasza społeczność mogła przeczytać wiele historii, które byłyby zapomniane i przemilczane, gdyby nie jego zaangażowanie i reporterski talent.

Był również przyjacielem naszej redakcji. To on jako pierwszy przeprowadził z nami wywiad, zauważając jeszcze wtedy mały portal Wronczanie.pl. Przez wiele lat współpracowaliśmy, co miesiąc nasze teksty ukazują się w „Gońcu Ziemi Wronieckiej”.

Odszedł wspaniały człowiek, dzięki któremu staliśmy się lepszymi dziennikarzami. Dziękujemy Jacku za wszystko…

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-09-26