Obwodnica gotowa do użytkowania – czas na otwarcie

Jest zgoda na oddanie do użytku obwodnicy. Jeśli wszystkie procedury zostały dopięte to podobna decyzja lada moment powinna zapaść w sprawie łącznika.

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński poinformował, że Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, po weryfikacji dokumentów, stwierdził możliwość użytkowania całej inwestycji – obwodnicy Wronek.

Zawsze cieszy mnie, gdy kolejne inwestycje w naszym regionie wpływają na poprawę komfortu życia mieszkańców, ale również znacząco podnoszą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Wydana decyzja pozwoli na pełne korzystanie z ponad 5 km odcinka obwodnicy Wronek.

podkreśla Wojewoda Wielkopolski – Michał Zieliński

Wcześniej burmistrz Wronek Mirosław Wieczór napisał, że oczekują na odpowiednie zgody od inspektorów nadzoru budowlanego w sprawie użytkownika łącznika.

Włodarz Wronek ma nadzieję, że otwarcie nastąpi do 6 lipca. Jak się dowiedzieliśmy, firma realizująca budowę łącznika przesłała do urzędów pismo informując, że na ulicy Mickiewicza planowane jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu od 7 lipca.