Remiza OSP Chojno nie nadaje się do użytku – sprawca zgłosił się na policję

Rano informowaliśmy o tym co wydarzyło się w nocy w Chojnie. Kierowca uderzył w remizę strażacką powodując spore zniszczenia. Pojawiły się nowe informacje.

Przypomnijmy, że dziś w nocy nieznany kierujący samochodem wjechał w budynek remizy OSP Chojno. Jak informuje asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły, zgłaszający w rozmowie z policjantami powiedział, że kierowca samochodu wyszedł z pojazdu o własnych siłach, nie potrzebował pomocy medycznej i na pierwszy rzut oka nie można było stwierdzić czy znajdował się pod wpływem alkoholu. W trakcie gdy świadek wzywał na miejsce służby ratunkowe, kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Z najnowszych informacji wiemy, że sprawca dziś po południu sam zgłosił się na Komisariat Policji we Wronkach. 31-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. To jedyne konsekwencje jakie poniesie.

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz pozostałą niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację. Oprócz budynku strażnicy, uszkodzony został również lekki wóz OSP Chojno, przyłącze energetyczne oraz znak drogowy. Na miejsce zdarzenia przybył bryg. Arkadiusz Rakowski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach.

Budynek nie nadaje się do eksploatacji, nadzór budowlany wydał zakaz użytkowania uszkodzonego garażu i pozwolenie budowlane na rozbiórkę oraz odbudowę budynku. Trwają czynności mające ocenić czy cały obiekt remizy OSP Chojno będzie musiał zostać rozebrany czy tylko najbardziej uszkodzona część.

fot. OSP Wronki / KPP Szamotuły