Radni Juniorzy odwiedzili Dzienny Dom Seniora

Młodzieżowi Radni w poniedziałkowe przedpołudnie odwiedzili członków Dziennego Domu Seniora, znajdującego się w sali dworca PKP. Wspólnie mieli okazję przygotować słodkości, a także spędzić miło czas radośnie biesiadując.

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią z inicjatywy członków Młodzieżowej Rady, a także opiekuna Rady Tobiasza Chożalskiego i opiekunki seniorów Grażyny Nowaczyk juniorzy mogli złożyć wizytę w Dziennym Domu Seniora.

Celem spotkania była wspólna integracja oraz skromny kurs kulinarny. Efekty tego projektu przeszły najśmielsze oczekiwania wszystkich zaangażowanych! W mgnieniu oka na sali zrobiło się głośno, gwarno, a przede wszystkim bardzo wesoło i rodzinnie. Uczestnicy podzielili się na zespoły, przygotowujące różne pyszności.

Efektem wspólnej pracy były trzy rodzaje słodkości tzn. tort, ciasto oraz ciasteczka. Do pałaszowania chętnych nie zabrakło, bo wszystko zniknęło z talerzy błyskawicznie!

Następnie uczestnicy, po małym zastrzyku energii przy akompaniamencie akordeonu radośnie śpiewali i tańczyli do znanych piosenek.

Dzisiejszy dzień z seniorami był bardzo udany. Seniorki dały mi wiele ciepła i pokazały, że mimo różnic wiekowych można miło spędzić wspólnie czas. Dodatkowo podzieliły się historiami i pysznymi przepisami, jestem im za to bardzo wdzięczna – powiedziała Laura Cebernik członkini MRG. To spotkanie pokazało, że młodzież potrafi bardzo dobrze integrować się z seniorami oraz miło spędzić czas we wspólnym gronie, robiąc tak ciekawe rzeczy. – dodał Gracjan Wilde sekretarz MRG.

Spotkania łączące pokolenia to fenomenalna inicjatywa, która w naszym mieście jest bardzo doceniana. Pozwala ona na osiągnięcie korzyści dla obu stron. Młodzież może zaczerpnąć z wiedzy starszego pokolenia i podzielić się swoim zapałem, a seniorzy mają okazję spędzić czas w gronie energicznych osób, które bardzo chętnie ich wysłuchają.

Młodzieżowa Rada Gminy Wronki z całego serca dziękuje za ciepłe przyjęcie przez grono przemiłych seniorów. To był niesamowity dzień i cenne doświadczenia!