Kiedy pojedziemy obwodnicą Wronek?

Zakończyły się prace budowlane obwodnicy Wronek, obecnie trwają odbiory techniczne. Otwarcie ma nastąpić jeszcze w czerwcu.

Obwodnica Wronek to jedna z największych i najważniejszych inwestycji, mających miejsce na terenie gminy. Prace budowlane trwały 756 dni. W tym czasie budowano nową drogę o długości ponad pięciu kilometrów, trójprzęsłowy most nad Wartą, wiadukt kolejowy nad linią kolejową, wiadukt nad drogą prowadzącą do Stróżek i trzy ronda.

Obecnie na terenie budowy nie uświadczymy już żadnych maszyn budowlanych. Aktualnie trwają procedury odbiorowe i sprawdzane jest, czy inwestycja została zrealizowana zgodnie z przyjętym projektem. Otwarcie obwodnicy ma nastąpić jeszcze w czerwcu, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wskazał jeszcze konkretnej daty. Ta ma zostać upubliczniona w ciągu kilku dni.

W założeniu, obwodnica ma wyprowadzić z Wronek znaczną część ruchu tranzytowego, aby udrożnić najbardziej obciążone ulice w mieście. Gmina Wronki na czas wybudowała łącznik obwodnicy z ulicą Mickiewicza. W przypadku tej inwestycji również trwają odbiory.

Wartość inwestycji to ponad 81 mln złotych. Dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wyniosło blisko 66 mln złotych.

fot. Podróże WW