Strażacy będą świętować – przejadą ulicami Wronek

4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Druhowie z naszej gminy będą celebrować swoje święto.

4 maja maja w Kościele katolickim przypada wspomnienie Świętego Floriana – patrona między innymi strażaków, dlatego ten dzień stał się Dniem Strażaka. Celebracja została zapoczątkowana w Australii: W straży pożarnej, razem walczymy przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi – pożarowi – bez względu na kraj, pochodzenie, jaki mundur nosimy i w jakim języku mówimy.

We Wronkach uroczystości rozpoczną się od Mszy Św. o godzinie 17:30 w kościele na Borku. Po eucharystii odbędzie się apel przed świątynią. Następnie strażacy z gminy ruszą w przejazd ulicami Wronek.

Planowana trasa: Ulice Mickiewicza, Jana Pawła II, Leśna, Łąkowa, Leśna, Jana Pawła II, Mickiewicza, Rynek, Sierakowska, Nowa, Wyzwolenia, Nowowiejska, Poznańska, Chrobrego i powrót do remizy OSP Wronki.

Zapraszamy wszystkich do uczesnictwa w Mszy Św., apelu oraz wyjścia na ulice i podziękowanie strażakom za ich czujność oraz wysiłek.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-05-03