W Popowie powstanie przystanek autobusowy

Dobra wiadomość dla uczniów i rodziców z Popowa, którzy do szkół dojeżdżają autobusem. Gmina niebawem przystąpi do budowy przystanku z prawdziwego zdarzenia.

Mieszkańcy Popowa przez kilka lat starali się o wybudowanie przystanku autobusowego z prawdziwego zdarzenia, ale byli ignorowani. Dlatego zgłosili się do portalu Moje Wronki z prośbą o pomoc. W listopadzie, na prośbę mieszkańców Popowa podjęliśmy interwencję w sprawie braku przystanku dzieci dojeżdżających do szkół.

Wystarczy trochę deszczu, aby miejsce, w którym oczekują na transport do szkoły, zamieniło się w pluchę. Sam stan drogi Szklarnia-Popowo pozostawia wiele do życzenia, a jeśli dodać fakt, że dzieci stoją na poboczu, między krzewami oraz drzewami, powoduje to dodatkowy stres dla nich samych, rodziców oraz kierowców.

Gmina Wronki poinformowała portal Moje Wronki, że otrzymali już zgodę od zarządcy drogi na ustawienie wiaty przystankowej we wskazanej lokalizacji.

Obecnie czekamy tylko na zatwierdzenie stałej zmiany organizacji ruchu. Jak tylko dostaniemy dokument, przystąpimy do realizacji zadania zgodnie z wydanymi warunkami

odpowiada inspektor ds. komunikacji społecznej Tobiasz Chożalski

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc mieszkańcom Popowa. Mamy nadzieję, że Gmina stanie na wysokości zadania i realnie pomoże mieszkańcom.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-04-08