Mieszkaniec Wronek uprawiał marihuanę w szafie

Policjanci z Wronek zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uprawnianie oraz posiadanie w wynajmowanym mieszkaniu marihuany. Grozić mu może do 3 lat więzienia.

Na ślad domowej uprawy konopi indyjskich w gminie Wronki wpadli miejscowi dzielnicowi. Policjanci uzyskali informacje, dzięki którym dotarli do 18-latka, który wynajmował mieszkanie na terenie gminy.

Gdy w dniu 7 kwietnia „odwiedzili” go policjanci, zaskoczony 18-latek przyznał mundurowym, że ma w domu marihuanę. Okazało się, iż w szafie miał małą uprawę nielegalnych roślin. Mężczyzna miał trzy krzewy marihuany, które jak stwierdził, uprawiał od około 2 miesięcy. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli około 40 gramów roślinnego suszu, który mężczyzna przechowywał w woreczkach strunowych.

18-latek został zatrzymany, a jego nielegalna uprawa została zabezpieczona. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania marihuany.

Za pierwsze z przestępstw polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia, za drugie do 2 lat.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-04-12