Władze Wronek: “Protestujemy przeciwko agresji, bezprawiu i ludobójstwu”

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta i Gminy, władze Wronek przyjęły jednoznaczne stanowisko potępiające inwazję Rosji na Ukrainę.

Wronieccy radni wydali specjalne oświadczenie w związki z dzisiejszą inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Obecni na posiedzeniu rady uczestnicy i goście w trakcie odczytywania poniższego oświadczenia stali, wyrażając solidarność.


Rada Miasta i Gminy Wronki w imieniu gminnej wspólnoty samorządowej wyraża oburzenie i zaniepokojenie militarnym atakiem Federacji Rosyjskiej na suwerenną Ukrainę. Pogwałcenie prawa międzynarodowego i wszelkich norm cywilizowanego świata powinna powinno spotkać się z moralnym potępieniem przez wszystkich, dla których takie wartości, jak pokój, wolność i demokracja, są podstawą funkcjonowania społeczeństw i narodów.

Protestujemy przeciwko agresji, bezprawiu i ludobójstwu, które zostały wymierzone w Naród Ukraiński i Ukraińską Państwowość.

W naszej Gminie żyją i pracują setki Obywateli Ukrainy. Wyrażamy z Nimi głęboką solidarność. Deklarujemy wsparcie w tej dramatycznej dla Nich i ich Rodzin sytuacji.

Szanowni Obywatele Ukrainy. Żyjecie wśród nas, jesteście naszymi sąsiadami, współpracownikami i przyjaciółmi. Rozumiemy Wasz ból, rozumiemy tragedię, jakieś doświadczacie jako Naród. Wasze myśli są teraz daleko stąd, przy Waszych Bliskich. Wspieramy Was, solidaryzujemy się z Wami. Życzymy Wam i Waszym Rodzinom, aby skutki haniebnego barbarzyństwa nie dosięgnęły Was osobiście.

Niech żyje Wolna i Niepodległa Ukraina.

Pod Oświadczeniem Rady Miasta i Gminy Wronki w związku z atakiem Rosji na Ukrainę podpisali się wszyscy radni oraz obecny na sesji zastępca burmistrza Robert Dorna.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-02-24