Długie kolejki na stacjach benzynowych w całym mieście – Orlen uspokaja

Panika związana z inwazją Rosji na Ukrainę dotarła do Polski i natychmiast pojawiły się kolejki na stacjach paliw w obawie o braki w dostarczeniu oleju napędowego.

Długie kolejki samochodów na stacjach benzynowych można zauważyć w całym mieście, podobna sytuacja ma miejsce w całej Polsce.

Rzecznik prasowy PKN Orlen uspokaja i zapewnia, że wszystkie stacje są zabezpieczone i paliwa nie zabraknie.

Dostarczamy paliwo do wszystkich stacji, dowóz paliwa jest zabezpieczony. Paliwa nie zabrakniei każdy zostanie obsłużony-mówi rzeczniczka Orlenu.

Jak wygląda sytuacja z kolejkami po paliwo we Wronkach?

Korki naniesione na mapy:

Nie posiadamy informacji jak wygląda sytuacja z dystrybucją oleju napędowego na mniejszych, prywatnych stacjach benzynowych.

Warto zaznaczyć, że ceny paliwa wraz z rozpoczęciem inwazji Rosji na Ukrainę na światowych rynkach gwałtownie wzrosły.

Robert Dorna w trakcie dzisiejszej sesji, na pytanie radnego Jarosława Mikołajczaka odniósł się do kolejek przy stacjach benzynowych. Zapewnił, że gmina posiada rezerwowe zapasy m.in. dla straży pożarnej i innych istotnych służb oraz instytucji. Dodał również, że w związku z ostatnimi wichurami i problemami, które wystąpiły, ta rezerwa paliwowa została zwiększona.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-02-24