Solidarnie na kładce przy ulicy Zwycięzców

Barwy niebiesko-żółte i biało-czerwone połączyły dziś wronczan. Setki osób spotkały się dziś przy kładce, aby okazać swoją solidarność w obliczu rosyjskiej agresji.

Polacy i Ukraińcy, przede wszystkim wronczanie spotkali się dziś na wronieckiej kładce. A kładka znajduje się przy ulicy Zwycięzców, zwycięstwo solidarności pokazuje od wielu dni wronieckie społeczeństwo. Organizatorzy zbiórek, dziesiątki osób, które pomagają, dziś wszyscy spotkali się w jednym celu.

Kładka rozświetlona w ukraińskich niebiesko-żółtych barwach, flagi Polski oraz Ukrainy, a także między innymi Gruzji. Wronczanie w sposób symboliczny pokazali dziś, że są zjednoczeni. Były przemówienia solidaryzujące i zapewniające, że Ukraińcy mają we Wronkach przyjaciół.

Wzruszającym momentem było odśpiewanie hymnu Ukrainy, gdy wszyscy zgromadzeni stali obok siebie ramię w ramię.

Za organizację wydarzenia odpowiada Sebastian Spychała z Ekipy Pralni, a także załoga Sound & Light. W trakcie wspólnego spotkania, OSP Wronki zebrało kolejne dary, które wkrótce trafią do potrzebujących Ukraińców.

CZYTAJ TAKŻE: Prezent dla mamy na każdą okazję. TOP 12 pomysłów

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-02-27