Wichura sieje spustoszenie

Powywracane drzewa, pozrywane dachy i inne porozrzucane elementy. Niszczycielska wichura przetacza się przez nasz region.

Najczęstszymi interwencjami są uszkodzone i zniszczone drzewa zalegające na drogach albo na budynkach. W Wartosławiu konar drzewa oraz wiatr uszkodził kaplicę cmentarną. Część mieszkańców gminy pozbawiona jest dostaw energii elektrycznej.

Wichura nadal przynosi zniszczenia w naszym regionie. Służby w ostatniej godzinie miały sporo wezwań do powalonych drzew oraz uszkodzeń budynków. Meteorologiczne od północy do naszego regionu dociera właśnie kolejna strefa opadów znad Bałtyku, której nie było widać jeszcze na radarze przy poprzednim raporcie. Przyniesie ona ostatnią już fale porywów wiatru możliwe, jednak że najmocniejszą. Enea przez ostatnie dwie godziny w naszym regionie odnotowała nowe awarie sieci energetycznych głównie w powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim. Prosimy o zachowanie ostrożności i jeśli jest to możliwe pozostanie w domach.

relacjonują synoptycy z MeteoDozoru

Od nocy służby mają pełne ręce roboty. Przez bardzo dużą ilość zgłoszeń zarówno do straży pożarnej, jak i energetyki, trzeba czekać w kolejce na pomoc. Wolontariuszy oraz organizatorów 30. finału WOŚP, prosimy o zachowanie wszelkiej ostrożności.

Najsilniejszy poryw wiatru jaki odnotowano w regionie to 92.5 km/h w Szamotułach. Prędkość wiatru ma zacząć słabnąć przed południem.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-01-30