Rozprawa Jędrzeja O. odroczona

Dzisiejsza rozprawa, dotycząca wypadku w Ryżynie, została odroczona, według obrony oskarżonego, Jędrzej O. przebywa obecnie na leczeniu psychiatrycznym.

Na poniedziałek 10 stycznia zaplanowano kolejną rozprawę w sprawie, w której oskarżonym jest Jędrzej O., podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Dzisiaj sąd po raz kolejny miał zdecydować o tym, czy O. trafi do aresztu tymczasowego.

Jednak na wniosek obrony 22-letniego wronczanina, rozprawa została odroczona. Jak informuje Krzysztof Sobkowski na łamach serwisu Międzychód Naszemiasto, oskarżony od 3 stycznia ma przebywać na leczeniu psychiatrycznym.

Zdaniem obrony wronczanin chciałby uczestniczyć w kolejnych rozprawach. Sąd przychylił się do tego wniosku, ale zlecił też przygotowanie dwóch opinii biegłych lekarzy psychiatrów, którzy mają ocenić, czy hospitalizacja oskarżonego jest zasadna i czy Jędrzej O. może uczestniczyć w rozprawach.

Następną rozprawę w sprawie wypadku w Ryżynie wyznaczono na 24 marca. Oskarżony od początku nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień.