Jak odkryć zdradę? Czy prywatny detektyw może pomóc

Temat zdrady wraca jak bumerang. Zjawisko to znane jest od wieków, a wraz z rozwojem cywilizacji staje się coraz bardziej powszechne. Czy łatwo rozpoznać zdradę, jak ją udowodnić i czy prywatny detektyw może pomóc? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Dlaczego ludzie zdradzają?

Przyczyny zdrady czasem są błahe, a czasem mają głębsze podłoże. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia do związku. Najczęściej nie ma jednego powodu, a zanim dojdzie do tego zjawiska, winny przez pewien czas nosi się z tym zamiarem, rozważając wszystkie za i przeciw. Są oczywiście wyjątki, kiedy to do zdrady dochodzi pod wpływem impulsu, alkoholu i chwilowej fascynacji.

Najczęstsze przyczyny zdrady:

 • Nuda w związku
 • Brak zainteresowania od drugiej osoby
 • Brak ciepła w związku, czułości, namiętności
 • Zaniedbana intymność
 • Brak czasu na wspólne rozmowy, spędzanie czasu, pogoń za pieniądzem
 • Brak wspólnych rozmów
 • Częste kłótnie, brak umiejętności racjonalnego rozwiązywania problemów
 • Kryzys w związku
 • Poczucie duszenia się w związku
 • Zbyt duże oczekiwania drugiej strony
 • Nagła, przesadna dbałość o swój wygląd

Rodzaje zdrady

Psychologowie dzielą się na tych co wyróżniają trzy rodzaje niewierności, i na tych co uważają, że jest ich aż pięć. Grupa pierwsza mówi ocyberzdradzie(zdrada jako np. Flirt przez Internet),zdradzie fizycznej(kiedy dojdzie do stosunku z osobą spoza związku) orazzdradzie emocjonalnej(np. gdy partner zakocha się w innej osobie). Drugie grono ekspertów oprócz już wymienionych dodaje takżezdradę finansową(kiedy partner zataja swoje wydatki) orazseksualne imaginacje.

Jak rozpoznać, że partner zdradza?

Żadna osoba, nie chce zostać przyłapana na niewierności w związku, tym bardziej jeśli była ona jednorazowa, pod wpływem chwili, lub jeśli w związku są dzieci, czy też wspólny kredyt na wiele lat. Dlatego też winny stara się ukryć jak najlepiej swoje działania. Jeśli sprzyja mu w tym na przykład praca, w tym liczne delegacje, to wykrycie zdrady może być bardzo trudne. Dlatego, w momencie uzasadnionych podejrzeń, warto poprosić o pomoc specjalistów, pracujących w biurze detektywistycznym, na przykładAgencja Focus.

Choćwykrycie tego zjawiska nie należy do łatwych, są pewne symptomy, które na to wskazują. Pierwszym i najczęstszym z nich jest wycofanie się partnera z życia codziennego, kiedy to przestają interesować go rodzinne wydarzenia czy czynności. Osoba zdradzająca często nie słyszy co się do niej mówi, myślami jest gdzie indziej. Kolejnymi objawami są coraz późniejsze powroty do domu, samotne weekendowe wyjazdy pod pretekstem np. delegacji czy męskiego, damskiego wypadu, unikanie wspólnych przedsięwzięć z partnerką/ partnerem oraz robienia wspólnych planów.Zaniepokoić powinna także nagła oziębłość w sypialni i wymówki od wspólnej intymności.

Czy prywatny detektyw może udowodnić winę?

Udowodnienie, że partner czy partnerka zdradza jest bardzo trudne, aczkolwiek też bardzo istotne. Tym bardziej,jeśli brak wierności jest powodem do zakończenia związku, rozwodu, podziału majątku i uzyskania opieki nad dziećmi. W tej sytuacji profesjonalnie pomoże Agencja Focus, która zdobędzie rzetelne materiały dowodowe na zdradę partnera. Wynajęcie prywatnego detektywa to coraz powszechniejsze zjawisko, a zebrany materiał często służy w Sądzie jako niezbity dowód na niewierność małżonka. Kompetentna agencja detektywistyczna potrafi przygotować staranny i uczciwy materiał dowodowy, który rzadko jest podważany przez winnego. Najczęściej są to jednoznaczne zdjęcia i filmy, które jasno wskazują na bezwzględną winę drugiej strony.

2022-01-12