Połasili się na perfumy – grozi im odsiadka

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży perfum. Do zdarzenia doszło w jednej z wronieckich drogerii. Jeden z nich został zatrzymany na „gorącym uczynku” przez pracownice sklepu, drugi został ustalony przez dzielnicowych i rozpoznany i zatrzymany przez patrolowców. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

10 stycznia dzielnicowi z Wronek interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowych drogerii. Z ustaleń wynikało, że łupem złodziei padły perfumy za łączną kwotę ponad 600 zł. Pracownice sklepu ujęły jednego z podejrzanych o kradzież, jednak drugi zdążył uciec razem ze skradzionym towarem.

Po wylegitymowaniu ujętego mężczyzny okazało się, iż jest to 30-letni obywatel Gruzji. Funkcjonariusze ustalili też tożsamość drugiego z podejrzanych. Był nim 39-letni obywatel Gruzji. Jego rysopis został przekazany patrolom pełniącym służbę na terenie Wronek, dzięki czemu został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przez policjantów miejscowego Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Podczas sprawdzenia prewencyjnego okazało się, iż 39-latek miał przy sobie skradzione w drogerii perfumy. Te, które były w stanie nienaruszonym zostały przekazane pracownicom sklepu do dalszej sprzedaży.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego „aresztu”. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, kryminalni przesłuchali podejrzanych i przedstawili im zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-01-12