Błękitni rządzą w powiecie [FOTO]

W boju miasta z powiatem to Błękitni Wronki byli lepsi i pokonali Spartę Szamotuły 2:1. Wronczanie zwycięską bramkę strzelili w końcówce spotkania.

Obie strony nie odpuszczały i grały z pełnym zaangażowaniem, dużo było twardej walki. W pierwszej połowie padła jedna bramka – w 33. minucie Jakub Rendzio dał prowadzenie gospodarzom, dla samego zawodnika była to pierwsza bramka w seniorskiej piłce nożnej.

W drugiej odsłonie meczu, Sparta za wszelką cenę dążyła do odwrócenia losów spotkania. Udało im się wyrównać w 81. minucie, jednak goście krótko cieszyli się z wyniku 1:1. W 85. minucie Rafał Kurczyk umieścił piłkę w siatce i dał Błękitnym zwycięstwo w derbach.

Po sobotnim meczu, wronczanie z 17 punktami zajmują 8. miejsce w tabeli 1 wielkopolskiej grupy V ligi, natomiast szamotulanie po 12 meczach z 5 punktami zajmują miejsce 16.