Krystyna Włodarek nominowana do nagrody “Człowiek bez barier”

Krystyna Włodarek, z pochodzenia wronczanka, została nominowana do nagrody “Człowiek bez barier” – możecie pomóc Krysi zdobyć nagrodę, oddając na nią swój głos.

Kapituła wybrała 20 półfinalistów 19. edycji Konkursu „Człowiek bez barier”. Na podstawie głosów Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl wybranej kandydatce lub kandydatowi zostanie wręczona Nagroda Publiczności. Jedną z nominowanych osób jest Krysia Włodarek, z pochodzenia wronczanka, obecnie mieszkanka Wałcza.

Z powodu powikłań po cukrzycy, na którą choruje od dziecka, w 2018 r. całkowicie straciła wzrok pomimo 7 operacji. Pokonała jednak rozpacz i rezygnację, postawiła sobie ambitne cele i rozpoczęła walkę o siebie, aby przeżyć życie najpiękniej jak się da, w czym pomaga jej mąż Piotr.

Krystyna jest aktywna zawodowo. Wzrok straciła we wrześniu, a już w grudniu rozpoczęła pracę. Obecnie pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Wałczu. Trudne doświadczenia wyostrzyły jej wrażliwość na problemy społeczne. Była członkiem rady programowej organizacji zajmującej się wsparciem osób opuszczających zakłady karne w powrocie do normalności.

Potem została współinicjatorką, założycielką i wiceprezeską powstałej w maju 2020 r. Fundacji Regiment. Niezłomna, nieustająca w samorozwoju pomysłodawczyni i koordynatorka fundacyjnej „Strefy Kobiet”, wspiera kobiety na „życiowym zakręcie” – kobiety, które również pragną dla siebie czegoś więcej, ale nie mają nikogo, kto pomógłby im rozwinąć się, poznać siebie, nauczyć prawidłowej komunikacji, przejść przez proces zmian i budować własne szczęście. W fundacji pracują obecnie 23 wolontariuszki – psycholożki, terapeutki, coachynie, kreatorki wizerunku.

Jeśli historia Krystyny jest dla Was inspirująca, zachęcamy do oddania na nią głosu.

Głosować można do 18 listopada 2021 r. do godziny 12:00.

Aby oddać głos w konkursie, należy:

  1. Wybrać kandydata, na którego chce się zagłosować.
  2. Kliknąćw przyciskGŁOSUJzlokalizowany przy jego sylwetce.
  3. Podaćaktywny adrese-mail, na który zostanie wysłana wiadomość z linkiem potwierdzającym (jeden adres e-mail może być wykorzystany tylko raz w trakcie trwania głosowania!).
  4. Sprawdzićswojąskrzynkę pocztową(być może także folderySPAM, powiadomienia, inne etc.) ikliknąć w linkpotwierdzający udział w głosowaniu (dopiero wtedy głos zostanie dodany).

LINK DO GŁOSOWANIA TUTAJ

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2021-11-07