#AniJednejWięcej – cichy marsz we Wronkach

Dziś o godzinie 17.30 odbędzie się marsz pod hasłem „Ani jednej więcej”. We Wronkach, jak ich w pozostałych miastach w Polsce, społeczność chce w ten sposób wyrazić swoje oburzenie niedawnymi głośnymi wydarzeniami z Pszczyny.

Marsz ma się odbyć: “W ciszy, skupieniu, zadumie, bez śmiechów.” Organizatorzy chcą w ten sposób upamiętnić śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny.

Izabela była w 22 tygodniu ciąży, gdy trafiła do szpitala. Lekarze czekali aż płód obumrze i nie pomogli Izie. Iza mogła żyć. Wystarczyło uwolnić ją od ciąży, która i tak już nie rokowała. Przy bezwodziu nie nastąpi cudowne ozdrowienie ciąży, płód nie ma szans na przeżycie, ale utrzymywanie go w jamie macicy to ryzykowanie życia osoby w ciąży. Zmarła 22 września z powodu sepsy. Iza była mamą, córką, żoną, siostrą, przyjaciółką. Była jedną z nas.
Prawie dobę przed śmiercią pisała do swojej mamy, że boi się o swoje życie. Wtedy nas przy niej nie było, bo ta tragedia działa się w ukryciu. Dziś już wiemy, że musimy być z rodziną Izy i pokazać solidarność, upamiętnić, wykrzyczeć złość, pobyć razem w złości.

piszą organizatorzy marszu

Tak jak w pozostałych miastach w Polsce, w niedzielę między 17 a17:30 zbieramy się na TARGOWISKU we Wronkach, aby upamiętnić Izę, ofiarę skandalicznego wyroku TK. Zapal znicz, zostaw baner i protestuj z Nami w ciszy!
#AniJednejWięcej – nawołują organizatorzy.

Więcej informacji znajdziecie pod tym wydarzeniem na Facebooku – LINK.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-11-07