Tragiczny wypadek w Nowej Wsi

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło na ulicy Szamotulskiej w Nowej Wsi. Osobówka zderzyła się z ciężarówką.

Do zdarzenia doszło na łuku drogi ulicy Szamotulskiej w Nowej Wsi. Według ustaleń Policji, kierujący zestawem z naczepą, prowadzoną przez ciężarówkę marki Man, stracił panowanie nad pojazdem. Naczepa znalazła się na przeciwległym pasie, niestety w tym momencie z kierunku Wronek nadjeżdżał samochód osobowy. Doszło do zderzenia. Siła uderzenia wyrzuciła osobówkę na chodnik.

W wyniku wypadku, pomimo podjętej reanimacji, kierujący Audi A4 mieszkaniec Wronek zmarł.

Do wypadku przyczyniła się oleista substancja, której plama ciągnęła się od przejazdu kolejowego przy ulicy Poznańskiej aż do skrzyżowania w Wierzchocinie. Strażacy zostali skierowani do jej usunięcia w tym samym czasie, w którym miał miejsce wypadek. Świadkowie relacjonują, że momentami było naprawdę ślisko i niebezpiecznie.

Funkcjonariusze namierzyli pojazd, z którego wyciekła ropa.

Policjanci ustalili też pojazd, z którego przypuszczalnie wyciekła oleista substancja oraz kierującego tym samochodem. Przyczyny i okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa. Czynności na miejscu zdarzenia są w toku. Funkcjonariusze zabezpieczają wszelkie ślady oraz materiały dowodowe pod nadzorem prokuratora.

informuje mł.asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Służby ratunkowe prowadziły swoje czynności przez blisko trzy godziny. W trakcie działań droga była zablokowana.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-04-06