Powrót obostrzeń na terenie całego kraju

Od soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia na terenie całej Polski powracają obostrzenia, poinformował Minister Zdrowia Andrzej Niedzielski.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą zamknięte kina, hotele, muzea, baseny, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Niedostępne mają być obiekty sportowe. Mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Zamknięte zostaną hotele, z wyjątkiem noclegów robotniczych i dla osób odbywających podróże służbowe. Uczniowie klas I-III wracają do nauki zdalnej, tak jak odbywa się obecnie nauczanie starszych roczników. Normalnie funkcjonować mają za to przedszkola i żłobki.

Jeżeli ten ruch nie spowoduje wygaszenia epidemii, czy przynajmniej spowolnienia trzeciej fali, to kolejne kroki będą już typowym lockdownem, gdzie będziemy już zupełnie zamykać wszystko.

poinformował Andrzej Niedzielski

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej nie poruszono ograniczeń w świątyniach oraz organizowanych zgromadzeń. Te mogą pojawić się, jeśli ilość zakażeń nie ulegnie zmniejszeniu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano dzisiaj 25 052 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.