Grasują i kradną figurki z cmentarzy

Na cmentarzach parafialnych w Sierakowie i we Wronkach dokonano kradzieży mosiężnych figurek. Do Policji zgłaszają się kolejne poszkodowane osoby.

Policjanci z Wronek oraz Sierakowa pracują nad sprawą kradzieży, do których doszło w ostatnim czasie na terenie cmentarzy parafialnych w tych miastach.

Według ustaleń serwisu Międzychód Nasze Miasto do kradzieży mogło dojść pomiędzy 3 a 20 lutego, kiedy to pierwsza poszkodowana osoba zgłosiła sprawę sierakowskiej policji.

Dokonano przynajmniej pięciu kradzieży, jednak cały czas zgłaszają się kolejni poszkodowani. Do jednej z nich doszło na cmentarzu parafialnym we Wronkach.

Nieznany sprawca ukradł figurkę Jezusa o wysokości około 80 cm, wykonaną z brązu. Z ustaleń wynika, iż figurka została skradziona w okresie od 6 do 20 lutego z nagrobka znajdującego się na cmentarzu we Wronkach przy ulicy Sierakowskiej.

informuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach dla serwisu Międzychód Nasze Miasto

Policja apeluje, aby mieszkańcy sprawdzili groby swoich bliskich i poinformowali Policję, jeśli natrafią na podobne zdarzenia i zniszczenia.