Przekroczył prędkość i wpadł z narkotykami

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej wronczanina, który przekroczył prędkość. W trakcie czynności znaleziono w aucie narkotyki.

21 stycznia wieczorem, policjanci z szamotulskiej drogówki, w Ordzinie namierzyli samochód marki BMW, który poruszał się z nadmierną prędkością. Przy ograniczeniu do 90 km/h, kierujący jechał z prędkością 137 km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli.

BMW kierował 21-letni mieszkaniec Wronek. W związku z przekroczeniem prędkości, mężczyzna został ukarany mandatem karnym, ale nie była to jedyna sprawa, która zainteresowała policjantów.

Z samochodu dochodził zapach marihuany. Policjanci sprawdzili więc przewożony bagaż, w wyniku czego znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością marihuany oraz słoik z tą samą substancją. Mężczyzna miał w aucie w sumie 14 gramów zabronionej substancji.

21-latek nie był po spożyciu alkoholu, jednak pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyków. Wyniki badań będą znane w terminie późniejszym, wówczas okaże się, czy mężczyzna mógł kierować pojazdem pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych.

Postępowanie w powyższych sprawach prowadzone jest przez policjantów z Komisariatu Policji we Wronkach. Mężczyźnie grozić mogą 3 lata więzienia.