Z dużą prędkością uderzył w cofającą ciężarówkę

Dzisiaj rano w Kłodzisku doszło do wypadku drogowego. Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 6. na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 182 w Kłodzisku. Z policyjnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Citroen Berlingo, którym kierował mieszkaniec Międzychodu uderzył w cofający samochód ciężarowy Man, prowadzony przez mieszkańca województwa małopolskiego.

Międzychodzianin po uwolnieniu z wraku pojazdu w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Szamotułach. Samochód musiał uderzyć w ciężarówkę przy dużej prędkości, część przednia auta została całkowicie zniszczona.

Nie są znane okoliczności wypadku, te ustali Policja. Jak informuje portal Moje Wronki, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach, policjanci ustalili świadków wypadku oraz sporządzili na miejscu dokumentację niezbędną dla dalszego postępowania. – W niniejszej sprawie prowadzone będzie postępowanie, którego celem będzie szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku. – mówi oficer prasowa mł. asp. Sandra Chuda.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Drugiemu kierującemu pobrano krew do badań z uwagi na brak możliwości sprawdzenia stanu jego trzeźwości na miejscu wypadku.