Wychowanek Błękitnych zadebiutował w Ekstraklasie

Patryk Janasik zadebiutował w meczu na najwyższym szczeblu piłkarskim w Polsce. Zawodnik Śląska Wrocław jest pierwszym wychowankiem Błękitnych, któremu udało się zagrać w Ekstraklasie.

23-letni pniewianin karierę rozpoczynał w miejscowym Sokole, z którego w wieku 16 lat przeniósł się do Błękitnych Wronki. Następnie przez dwa i pół sezonu występował w III-ligowych wówczas rezerwach Lecha Poznań oraz przez jeden sezon w GKS-ie Bełchatów, na poziomie II ligi. Przed obecnie trwającym sezonem przeniósł się do Śląska Wrocław.

Patryk Janasik długo musiał czekać na swój debiut, ponieważ na początku rozgrywek doznał urazu i do pełnej sprawności wrócił dopiero niedawno.

Wychowanek Błękitnych zadebiutował 28 listopada w wygranym meczu Śląska Wrocław z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Janasik wszedł z ławki rezerwowych w końcówce meczu.

Tydzień później udało mu się rozegrać ekstraklasowe spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. Prawy obrońca przyczynił się do zwycięstwa Śląska z Rakowem Częstochowa i zebrał przyzwoite oceny za swój pierwszy występ od początku spotkania.

W wyjściowej jedenastce drużyny Laviczki debiutował Patryk Janasik i trzeba przyznać, że dał radę. Były zawodnik Odry Opole grał pewnie, bez strachu, radził sobie z Patrykiem Kunem, a po wejściu Daniela Bartla również nie dał się zdominować. Nawet jeśli czeski szkoleniowiec nie wszystkie roszady wcześniej planował, to w praktyce przekonał się, że na kilku pozycjach ma wartościowych zmienników.

tak ocenił występ Patryka Janasika portal weszło.com

Patryk Janasik to pierwszy wychowanek Błękitnych Wronki, który zagrał w PKO BP Ekstraklasie. Możemy się spodziewać, że niedługo będą kolejni.

fot. Śląsk Wrocław

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-12-12