Od stycznia za prąd zapłacimy więcej

Od 1 stycznia wzrosną opłaty za cenę energii elektrycznej. Z wyliczeń analityków dla Business Insider wynika, że rachunki mogą wzrosnąć o około 10%.

W czwartek Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy trzech największych sprzedawców energii: Enei, PGE Obrót i Tauronu. Nowe ceny będą obowiązywać od 1 stycznia.

Największym dostawcą prądu w Wielkopolsce jest Enea. Ceny energii od tej spółki dla odbiorców indywidualnych mają wzrosnąć o ok. 3,5%, czyli jedynie o około 1,5 zł miesięcznie.

Jak podaje poznańska WTK, do rachunków od nowego roku dojdą też nowe pozycje – m.in. tzw. opłata OZE, czyli opłata równoważąca produkcję energii w mikro- i małych instalacjach – oraz tzw. opłata mocowa.

Zwyliczeń analityków przygotowanych dla portalu Business Insider przez szefa firmy doradczej Energomixwynika, że w praktyce rachunki za prąd mogą wzrosnąć o około 10%.

Z wyliczeń wynika, że w całym 2020 roku klient zapłaciłby 1661,49 zł. Po podwyżkach będzie to 1820,94 zł.

via WTK, Business Insider
fot. Pixabay

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-12-12