Historyczny moment dla strażaków z Bobulczyna

Wiele lat starań druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobulczynie w końcu przyniosło efekt. Strażacy odebrali nowy wóz strażacki i zbudowali dla niego nowy garaż.

Z olbrzymią determinacją strażacy z OSP Bobulczyn przez wiele lat starali się, aby pozyskać nowy wóz strażacki. Gdy na horyzoncie pojawiła się szansa na samochód zwiększyli tylko swoje starania. Taka możliwość nie mogła przejść im koło nosa.

I w końcu się udało. 28 listopada 2020 roku już na zawsze zapisze się na kartach historii jednostki złotymi zgłoskami. Dzięki wytrwałości druhów do Bobulczyna przyjechał fabrycznie nowy wóz strażacki.

Kiedy samochód wjeżdżał do miejscowości, strażacy nie mogli ukryć wzruszenia i ulgi, że wreszcie ten moment nastąpił. A na wóz czekał już zupełnie nowy garaż, który druhowie wybudowali sami. Tutaj też wykazali się niezwykłą determinacją, ponieważ fundusze na budowę zebrali, a raczej osobiście “wychodzili” u różnych instytucji, osób i firm.

Sam samochód waży 7 ton i mieści 1500 litrów wody. Jest przystosowany do gaszenia pożarów, jak i ratownictwa technicznego. Tym samym zwiększy się poziom bezpieczeństwa w Bobulczynie oraz okolicy Wronek, ponieważ ta jednostka leży bardzo blisko Nowej Wsi i druhowie będą mogli nieść pomoc również mieszkańcom naszej gminy.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-12-13