Rząd zamyka również sklepy meblowe

Od soboty 7 listopada obowiązują w Polsce nowe obostrzenia. Ograniczono działalność wielu sklepów w galeriach handlowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych. W ostatniej chwili z rozporządzenia wykreślono wyjątek, dotyczący sklepów meblowych.

Od soboty 7 listopada obowiązuje rozporządzenie, które mówi o nowych obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Restrykcje dotyczą m.in. handlu.

W przedstawionych przez Premiera Mateusza Morawieckiego nowych obostrzeniach mowa o zakazie handlu w obiektach handlowych lub usługowych, w tym parkach handlowych, o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 metrów kwadratowych.

Rozporządzenie przewidziało jednak kilka wyjątków. Jednym z nich była możliwość sprzedaży „mebli lub artykułów budowlanych, lub artykułów remontowych”. Jednak w ostatniej chwili, tuż przed publikacją rozporządzenia, ten zapis został zmieniony, usunięto z niego sklepy meblowe.

Po publikacji rozporządzenia wiele sieci m.in. IKEA czy Black Red White od jutra będą nieczynne. Decyzja ta zaskoczyła zarówno klientów, jak i samych producentów mebli.

Jest to ważna informacja dla osób, które chciały udać się jutro lub w najbliższych dniach do tego typu sklepów. Miejsc we Wronkach, w których można nabyć meble, nowe obostrzenia nie dotyczą, ponieważ mają one powierzchnię mniejszą niż 2000 mkw.

fot. Pixabay