Były strażak z Wronek potrzebuje pomocy – choruje na COVID-19

Były strażak Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach potrzebuje osocza. Ciężko przechodzi chorobę COVID-19, obecnie podłączony jest do aparatury tlenowej.

Szamotulska społeczność apeluje o pomoc dla Antoniego Gallo, kierowcy autobusów szkolnych. Prośba skierowana jest do ozdrowieńców, czyli osób, które pokonały COVID-19.

Nasz kierowca autobusu szkolnego, pan Tolek, zachorował na COVID-19 i przebieg choroby jest niestety bardzo ciężki. Obecnie przebywa w szpitalu przy Szwajcarskiej podłączony do aparatury tlenowej. Lekarze mówią, że najlepszym lekarstwem dla niego na ten czas byłoby osocze krwi ozdrowieńców. Stąd ogromna prośba do Państwa!

apeluje szkolna społeczność w Szamotułach


Osoby, które przebyły COVID-19 są proszone o udanie się do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddania swojego osocza. W punkcie należy podać, że dar dedykuje się dla: Antoni Gallo, szpital Szwajcarska, Poznań.

Ochrona zdrowia apeluje do ozdrowieńców o oddawania swojego osocza, które pomaga chorym osobom w powrocie do zdrowia. Grupa krwi nie jest istotna. W tej chwili jest to najlepszy sposób, aby pomóc chorym na COVID-19.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-11-05