Uwaga na fałszywe SMS-y od sanepidu!

Pandemia powoduje, że pojawiają się nowi oszuści próbujący wyłudzić pieniądze. Służby ostrzegają przed fałszywi SMS-ami od sanepidu.

“Inspekcja Sanitarna: Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57… w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE”.

SMS-y o takiej treści rozsyłają oszuści podszywający się pod sanepid. Otrzymują je posiadacze telefonów w komórkowych w całej Polsce. Odpowiedź na taką wiadomość powoduje, że naliczana jest bardzo wysoka opłata za połączenie.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że takie SMS-y są fałszywe i nigdy takich wiadomości nie wysyłała. W żadnym wypadku nie należy odpowiadać na tego typu wiadomości, ani nie oddzwaniać pod wskazane numery.

Każdą próbę wyłudzenia należy zgłaszać na policję.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-10-06