Rolnicy protestują na wronieckich drogach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wielkopolscy rolnicy rozpoczęli protest na ulicach naszego województwa. Część wyjechała na ulice naszej gminy.

Wielkopolscy rolnicy udali się do biur posłów i senatorów, w celu przekazania im petycji w sprawie zaprzestania prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. „Piątki Kaczyńskiego”.


Idziemy tam po to, by próbować uświadomić, przede wszystkim tym posłom i senatorom, którzy popierają nowelizację, jak szkodliwe są to zmianyChcemy też by do wyborców tych parlamentarzystów, szczególnie tych mieszkających w miastach, dotarł komunikat o tym, że pokazywane im są obrazy wsi bardzo nieaktualne, a przez to nieprawdziwe. W popularnych mediach często widzimy obrazy hodowli i wsi sprzed wielu lat, a z ekranów pada komentarz, że to obraz obecny. Tu i teraz. Dotyczy to szczególnie traktowania zwierząt. Sama widziałam przypadki, gdy ludzie z dużych miast odwiedzający nowoczesne gospodarstwa hodowlane, byli zdziwieni wysokim poziomem stosowanych technologii i stosowaniem wyśrubowanych norm. I to trzeba ludziom uświadamiać. Na tym opierać dyskusję.

mówi Janina Pawełczyk Przewodnicząca Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Śremie cytowana przez magazyn rolniczy Agroprofil

Akcja prowadzona przez Wielkopolską Izbę Rolniczą potrwa dziś cały dzień, a rolnicy planują dotrzeć do wszystkich parlamentarzystów, którzy popierają nowelizację.

W naszym regionie zaczęli od miejscowości Dąbrowa. Rolnicy jadą teraz w kierunku Sierakowa. Trzeba liczyć się z utrudnieniami na drodze Wronki – Sieraków.