Policjant wyścigowym Mistrzem Polski

Przemek Kaźmierczak służy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Należy do grupy SPEED. Policjant w tym roku został Mistrzem Polski w Wyścigach Samochodowych, starując w klasie 2 Dywizji Narodowej, jako kierowca teamu wyścigowego Devil-Cars Racing Team. Przemek jechał samochodem Suzuki Swift GTi.

Od ponad 17 lat służy w Policji. Jako doświadczony funkcjonariusz i świetny kierowca, został też członkiem grupy SPEED. Wybór jego osoby do tego składu nie może dziwić – Przemek został Mistrzem Polski w Wyścigach Samochodowych.

Asp. szt. Przemysław Kaźmierczak podsumowując tegoroczny – jakże udany dla niego sezon, mówi że jest on dla niego kompletny. Podczas wszystkich wyścigów były zwycięstwa, awarie, wypadki – w zasadzie wszystko co może się przytrafić kierowcy wyścigowemu.

Każdy wyścig był emocjonujący i pełen wrażeń. Wygrane były o setne sekundy, jazda była na „żyletki”. Przemek jednak, podczas każdego z okrążeń dawał z siebie wszystko i to jego upór, ambicja i wielkie umiejętności pozwoliły mu ostatecznie zatryumfować. Doskonale spisał się też zespół serwisu i obsługi mechaników, dzięki którym Przemek mógł bez przeszkód ścigać się na najwyższym poziomie.

Nasz Mistrz jest też trenerem i instruktorem sportu samochodowego, członkiem i zawodnikiem Automobilklubu Wielkopolskiego, oraz posiada licencje wyścigową klasy B i C organizacji FIA.

Tytuł Mistrza Polski to największe sportowe osiągnięcie Przemka. Jednak od wielu lat odnosi on sukcesy w sportach motorowych zajmując systematycznie miejsca na podium wyścigów w klasie N1.

via Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-10-20