ORŁY Fryzjerstwa: Jak zadbać o zdrowie swoich włosów?

Zazwyczaj dużo mówi się o zdrowym trybie życia. Mamy wówczas na myśli odpowiednio zbilansowaną dietę czy wyjścia na siłownię w Krakowie. Nie ma to jednak wiele wspólnego ze zdrowiem naszych włosów, o którym niewiele się wspomina. Jak o nie zadbać, by nie wstydzić się rozdwojonych końcówek i kołtunów?

Dieta dla włosów

Nawet włosy potrzebują swojej diety. Wiele składników możemy dostarczyć im wraz z pokarmem, wówczas opuszczają cebulkę zdrowe i silne. Jednak w wyniku działania czynników atmosferycznych oraz uszkodzeń mechanicznych, z czasem tracą swoją witalność. To dlatego tak ważne jest stosowanie odżywek i masek o różnym składzie. Powinny zawierać proteiny (budulec włosa), humektanty (nawilżacz) oraz oleje (zabezpieczenie struktury). Niestety, potrzebną dla naszych włosów ilość poszczególnych składników musimy wybadać sami. Tak jak i ciała mają różne potrzeby żywieniowe czy braki witamin, podobnie nasza fryzura potrzebuje różnorodności, dostosowanej do indywidualnych wymagań.

Chroń je przed skrajnymi temperaturami

Nawet najlepiej odżywione włosy nie lubią, ani zbyt gorących, ani zimnych zabiegów. Wykluczone jest więc używanie najwyższych temperatur w suszarce. Powinniśmy również uważać z gorącą wodą pod prysznicem. Jeśli myjemy włosy, postawmy na jej letnią wersję – wówczas szampon będzie się dobrze pienił, a nasze włosy na tym nie ucierpią. Zima oraz ujemne temperatury to kolejny trudny czas dla naszych fryzur. Obowiązkowo starajmy się wówczas chronić włosy czapkami i szalikami (najlepiej z jedwabiu lub innych materiałów, które nie powodują uszkodzeń mechanicznych), a końcówki zabezpieczajmy odrobiną olejku.

Orły Fryzjerstwa – opinie

Czasem nie ma już rady, niektóre części włosów mogą być tak zniszczone, że konieczne jest użycie nożyczek. Nawet największe ilości masek odbudowujących nie zmienią już ich stanu. Wówczas konieczne jest udanie się do fryzjera w Gdańsku, który rozumie potrzeby włosów, potrzebujących regeneracji. Nie każdy jednak orientuje się dobrze w temacie i potrafi wspomóc nas w walce o zdrowe pukle. Najlepiej ocenianych specjalistów, którzy wiedzą jak zadbać o fryzury swoich klientów, znajdziesz w rankingu Orłów Fryzjerstwa, dostępnym pod adresem https://www.orlyfryzjerstwa.pl/cities.

Fryzjerzy, którzy w nim się znaleźli musieli osiągnąć minimalny próg punktów, wynoszący 8/10. Nota końcowa jest wynikiem średniej z setek tysięcy ocen internautów. Tylko najlepiej oceniani trafiają na listę zwycięzców plebiscytu Orły Fryzjerstwa.

Materiał Partnera

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2020-10-16