Leśna uprawa konopi – policja zatrzymała dwie osoby

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sierakowa, podejrzewanych o nielegalną uprawę konopi. Mundurowi zabezpieczyli 45 roślin. Za uprawę, posiadanie i udzielanie ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Międzychodzcy kryminalni uzyskali informację o nielegalnej uprawie konopii. Ich hodowlą miało się zajmować dwóch młodych mężczyzn. Śledczy ustalili również, gdzie dokładnie plantacja się znajduje.

W poniedziałek (21.09), uzyskane przez policjantów informacje potwierdziły się, gdy na terenie kompleksu leśnego w gminie Sieraków, stróże prawa zatrzymali dwie osoby, które opiekowały się plantacją.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 45 krzaków konopi.

Wstępne badanie wykazały, że zabezpieczone rośliny jest to marihuana. 19-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące uprawy konopii, posiadania i udzielania środków odurzających.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator wobec podejrzanych zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 12.000 i 10.000 oraz dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-10-01