Wyjątkowy mecz w Ostrorogu [FOTO]

Nad jeziorem Mormin odbyło się wyjątkowe spotkanie w historii UKS-u Nałęcz Ostroróg. Swój pierwszy mecz na własnym obiekcie rozegrali juniorzy tego klubu.

Po rozpadzie drużyny seniorskiej i wycofaniu się z piłkarskich rozgrywek miłośnicy piłki nożnej w Ostrorogu postanowili wypełnić tę lukę, powołując do życia drużynę juniorów starszych. Jest to najstarsza kategoria wiekowa w polskiej piłce nożnej.

Jako że sport młodzieżowy w Ostrorogu od wielu lat jest bardzo ważny, w nowej drużynie Nałęcza Ostroróg zdecydowaną większość stanowią mieszkańcy tej gminy, tylko kilku zawodników mieszka poza jej granicami.


Warto nadmienić, że drużyna istnieje ledwie od dwóch miesięcy. I mimo licznych przeciwności losu, choćby związanych z fatalnym stanem murawy na boisku nad Morminem, widać w zespole chęć i zapał do rozwoju.

Samo sobotnie spotkanie Nałęcza Ostroróg z GKS-em Dopiewo zakończyło się remisem 1-1. Bramkę dla ostrorożan strzelił Jakub Durkiewicz. Gospodarze przez ponad 60 minut grali w dziesiątkę po otrzymaniu czerwonej kartki przez Kacpra Kaczmarka.

Klubowi życzymy udanego rozwoju i coraz lepszych wyników.

« z 56 »