Pięciu policjantów z obrażeniami, trzy radiowozy uszkodzone

Pięciu funkcjonariuszy z obrażeniami, jeden z nich hospitalizowany, dwie osoby zatrzymane i cztery uszkodzone pojazdy to wynik wczorajszego pościgu.

W policyjnym pościgu brało udział siedem radiowozów z terenu powiatu szamotulskiego oraz dwa z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W trakcie pościgu uszkodzone zostały w sumie cztery pojazdy – trzy policyjne oraz samochód uciekającego mężczyzny.

Policjanci prowadzili pościg za kierującym samochodem marki BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci szamotulskiej drogówki dali mu sygnał do zatrzymania się w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na drodze Wronki-Piotrowo. Ignorował polecenia funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki.

informuje mł.asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Po zatrzymaniu, okazało się, że kierujący miał zakaz kierowania pojazdami.

Po pościgu drogami powiatów szamotulskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego, uciekiniera udało się zatrzymać w Klempiczu. Kierujący BMW oraz pasażer samochodu zostali zatrzymani.


Samochodem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna był trzeźwy, pobrano jego krew do badań na ewentualną obecność substancji odurzających.

W wyniku pościgu, rannych zostało pięcioro funkcjonariuszy, u jednego z nich wymagana była hospitalizacja. Policja zapewnia, że braki kadrowe oraz sprzętowe udało się uzupełnić i wczorajsza sytuacja nie będzie miała negatywnego wpływu na sposób funkcjonowania policji w gminie Wronki i w powiecie szamotulskim.

Czynności w tej sprawie są w toku.