Kiedy wiadukt nad Powstańców Wielkopolskich zostanie otwarty?

Z końcem sierpnia miał zostać otwarty wiadukt w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich. Trwa wrzesień, a przejazd nadal jest niemożliwy.

W rozmowie z portalem Moje Wronki, rzecznik prasowy spółki Budimex Michał Wrzosek przyznał, że oni swój etap prac przy wiadukcie już zakończyli. Wskazał, że teraz na plac budowy ma wejść inna firma, która zainstaluje urządzenia sterowania ruchem kolejowym. A za zmianę organizacji ruchu, umożliwiającą puszczenie ruchu drogowego i pieszego pod wiaduktem, odpowiadają Polskie Linie Kolejowe.


Zapytaliśmy Polskie Linie Kolejowe, na kiedy zaplanowano zakończenie montażu urządzeń, odpowiadających za płynne sterowanie ruchem pociągów, jednak do czasu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Dziś natomiast Budimex poinformował, że przejazd pod wiaduktem będzie możliwy od 11 września. Jednak i ta data może ulec zmianie.

Jednocześnie spółka przekazała informację, że ponowne zamknięcie wiaduktu dla kierowców i pieszych ma nastąpić 1 grudnia, kiedy to zaczną się prace przy drugiej nitce linii.