Zginęła dziennikarka, policja odnalazła potencjalnego sprawcę

Policjanci z Wągrowca odnaleźli na terenie gminy Gołańcz poszukiwanego Opla Vivaro. Samochód brał udział w śmiertelnym potrąceniu rowerzystki, dziennikarki z Chodzieży. W związku z tą sprawą policjanci z Wągrowca zatrzymali trzy osoby. To właściciel auta, jego brat oraz dalszy członek rodziny.

Policjanci z Chodzieży poszukują niebieskiego Renault Trafic lub Opla Vivaro. Kierowca takiego auta w czwartek potrącił śmiertelnie 35-letnią rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku.

Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu sprawcy.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 3 września około godz. 14.00. Na drodze pomiędzy Budzyniem a Wągrowcem, w pobliżu miejscowości Brzekiniec. 35-letnia kobieta, jadąc sportowym rowerem typu kolarzówka została potrącona przez samochód. Zginęła na miejscu. Sprawca uciekł.

Ofiarą jest dziennikarka Anna Karbowniczak, która pracowała w redakcji „Chodzieżanina”, „Głosu Wielkopolskiego” i NaszeMiasto.pl od 10 lat.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady wskazujące na to, że poszukiwany mógł poruszać się samochodem Renault Trafic albo Oplem Vivaro koloru niebieskiego. Oba samochody są bliźniaczo podobne i mają bardzo dużo wspólnych podzespołów oraz części.

W związku z tą sprawą prosimy o kontakt wszystkie osoby, które widziały takie auto z uszkodzeniami przedniej, prawdopodobnie prawej strony nadwozia (zderzak, pokrywa silnika, przednia szyba, prawe lusterko).


Policjanci proszą także o kontakt wszystkich kierowców, którzy w tym dniu poruszali się w okolicy, a ich samochody są wyposażone w rejestratory video.

Do kontaktu został uruchomiony specjalny numer telefonu – 694 088 659.

Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył specjalną nagrodę finansową dla osoby, która przekaże istotne informacje, przydatne do identyfikacji pojazdu i sprawcy wypadku.

via Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
zdjęcia przykładowe