Rowerzysta trafił do szpitala

80-letni mieszkaniec Wronek trafił do szpitala po zderzeniu kierowanego przez niego roweru z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło na rondzie Europa.

W poniedziałek rano, około godziny 8. służby interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło na rondzie Europa we Wronkach.

Jak ustaliła Policja, przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku takiego zachowania doszło do potrącenia 80-letniego mieszkańca Wronek, który kierował rowerem, przez 56-letniego mieszkańca powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który kierował samochodem marki Kia.

80-latek doznał obrażeń głowy, z miejsca zdarzenia został przetransportowany do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierujący samochodem został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-08-24