Kolejne zakażenia w powiecie mają związek z Samsungiem

Obecnie na terenie powiatu szamotulskiego przebywa 10 osób, u których wykryto zakażenie SARS-CoV-2. Dziś potwierdzono 3 przypadki u obywateli Ukrainy.

Do tej pory nie stwierdzono przypadku koronawirusa wśród mieszkańców gminy Wronki. Dziś Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o 3 kolejnych przypadkach. Łącznie w powiecie jest obecnie 10 osób zakażonych.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dzisiejsze stwierdzone przypadki dotyczą pracowników firmy Samsung we Wronkach. Na szczęście Olgierd Bałtaki, dyrektor HR w SEPM uspokaja, że koronawirusa stwierdzono wśród kandydatów do pracy we wronieckiej fabryce.

Są to obywatele Ukrainy, którzy niedawno przyjechali do Polski. W ich przypadku zadziałały procedury, ponieważ zaraz po przyjeździe skierowano ich na kwarantannę i poddano badaniom na obecność SARS-CoV-2.

Wynik pozytywny stwierdzono u trzech osób. Obecnie znajdują się w izolacji na terenie gminy Obrzycko. Nie mieli kontaktu z załogą fabryki.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-08-24