SEPM: ponad stu pracowników zostało przebadanych

Ponad stu pracowników Samsung Electronics Poland Manufacturing zostało przebadanych pod kątem wystąpienia zakażenia SARS-CoV-2. Większość z nich poznała już wyniki.

Od początku tygodnia władze spółki oraz sanepid przeprowadzały badania wśród załogi wronieckiej fabryki. Pod koniec ubiegłego tygodnia u jednego z pracowników SEPM potwierdzono wystąpienie koronawirusa.

Jak poinformował portal Moje Wronki Olgierd Bałtaki, dyrektor HR w SEPM na tę chwilę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o nakazie poddania się kwarantannie dla 22 pracowników SEPM, a 13 kolejnych po wywiadzie inspekcji sanitarnej zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Część z nich izolację odbywa lub odbywało w jednym z hoteli pracowniczych w Chojnie.


W tym tygodniu sanepid organizował badania i przeprowadzał testy dla tych pracowników. Nie są jeszcze znane wyniki tych badań. Samsung własnym sumptem wytypował kolejną grupę 70 pracowników i zlecił badania na obecność SARS-CoV-2. Łącznie testowi poddano ponad 100 osób.

W celu minimalizacji zagrożenia dalszego rozprzestrzeniania się epidemii CoVID-19 wśród pracowników SEPM firma wytypowała szerszą grupę osób ryzyka, które według kryteriów Sanepidu nie spełniały warunków do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa.

W dniach 19 i 20 maja Samsung we współpracy ze szpitalem SPZOZ w Szamotułach przeprowadził 70 dodatkowych testów genetycznych na CoVID-19. Na podstawie otrzymanych 21 maja sprawozdań z badań laboratoryjnych wszystkie testy wykazały wynik NEGATYWNY.

odpowiada Olgierd Bałtaki, dyrektor HR w SEPM

Miejmy nadzieję, że badania zlecone przez sanepid również dadzą wynik negatywny i skończy się tylko na jednym przypadku zakażenia koronawirusem. Wszelkie informacje jakoby miało być więcej osób zakażonych są plotkami.

fot. Oleg Bazylev