Centrum handlowe czy przemysłowe – przed nami rozstrzygnięcie

Dziś rozstrzygną się losy działek przy ulicy Mickiewicza, Dworcowej i Polnej. Radni będą głosowali nad zmianami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie miasta.

Na tę decyzję czekają władze Amiki, Spółdzielni Gminnej “Samopomoc Chłopska”, właściciele działek Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ulicy Polnej oraz Dworcowej, a także mieszkańcy.

Kluczowa zmiana to przekształcenie terenów przy Mickiewicza tylko i wyłącznie pod zabudowę przemysłową, co stoi w sprzeczności z planami Spółdzielni, która chciałaby tę działkę sprzedać pod budowę centrum handlowego. Największym beneficjentem zmian jest Amica, która swój rozwój opiera właśnie na pozyskaniu tejże działki.

Zainteresowani również są właściciele ogródków działkowych. Plan zagospodarowania przewiduje, że ich część znalazłaby się w strefie przemysłowej. Dodatkowo, pod ich nosami powstałaby droga, która w sposób znaczący odbierze tym mieszkańcom możliwość odpoczynku na własnej działce. Nową drogą codziennie jeździłyby tiry.

Z porządkiem obrad dzisiejszej sesji można zapoznać się TUTAJ. Natomiast samo posiedzenie można na żywo oglądać W TYM MIEJSCU. Początek sesji o godzinie 16.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-05-28