Amica i Samsung wspomogli OSP Wronki

Ochotnicza Straż Pożarna we Wronkach od dzisiaj może korzystać z nowego sprzętu. Tym razem jest to AGD, które dostarczyły druhom firmy Samsung oraz Amica.

Ważnym aspektem codziennej pracy strażaków jest przygotowanie się do kolejnych wyjazdów zaraz po powrocie do bazy. Sprzęt oraz strażacy muszą być gotowi w każdej chwili. W szczególności teraz, gdy ratownicy mogą być narażeni na kontakt z osobami zakażonymi SARS-CoV-2.

Z pomocą dla Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach przyszli obaj wronieccy potentaci przemysłu AGD. Spółki dostarczyły druhom sprzęt, który pomoże im czyścić i dezynfekować ubrania specjalne, które w każdej akcji są wystawiane na różne zagrożenia.


– Chciałbym w imieniu naszej jednostki podziękować grupom: Amica – za dostarczenie suszarki oraz Samsung – za pralkę. Dzięki tym dwóm narzędziom strażacy będą mogli w jeszcze bardziej bezpieczny sposób prowadzić akcje ratowniczo-gaśnicze. – powiedział dla portalu Moje Wronki, Stefan Kaszkowiak komendant wronieckiej jednostki.

Od dzisiaj strażacy będą mogli prać oraz suszyć swoje ubrania specjalne zaraz po powrocie do bazy. Zabezpieczy to strażaków przed możliwym zakażaniem koronawirusem, a także umożliwi ochronę przed substancjami rakotwórczymi, które gromadzą się na ubraniach specjalnych w czasie akcji gaśniczych.