Złamanie kwarantanny w powiecie szamotulskim

W minioną sobotę, policjanci z Pniew przekonali się, że nie wszyscy mieszkańcy w pełni rozumieją zasady kwarantanny.

Gdy funkcjonariusze sprawdzali jednego z mieszkańców gminy Pniewy, który jest poddany kwarantannie, nie zastali go w domu.

Jak się okazało, mężczyzna miał bardzo ważną sprawę do załatwienia w pracy. Policjanci skontaktowali się z nim i przekazali, aby jak najszybciej wrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyzna tłumaczył, że nie miał kontaktu z żadnymi innymi osobami. Po upływie około godziny, wrócił do domu.

Za złamanie kwarantanny nie uniknie jednak odpowiedzialności. Policjanci skierują wobec niego wniosek do sądu o ukaranie.

Zgodnie z artykułem 116 kodeksu wykroczeń, za niestosowanie się do wytycznych służb sanitarnych grozi mu grzywna do 5 000 zł. Ponadto służby sanitarne mogą nałożyć na niego karę administracyjną w wysokości 30 000 zł.

Apelujemy do wszystkich osób przebywających na kwarantannie o stosowanie się do jej zasad. Każda osoba, która nie przestrzega procedur, musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Pamiętajmy, że stosowanie się do kwarantanny jest wyrazem dbałości o bezpieczeństwo swoich bliskich oraz wszystkich mieszkańców naszego kraju. Dlatego prosimy o wykazanie się odpowiedzialnością.

via Sandra Chuda, KPP Szamotuły

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-30