Złamała kwarantannę i pojechała na chrzciny

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 50-letnia mieszkanka Wielenia (powiat czarnkowsko-trzcianecki). Kobieta podczas kwarantanny domowej postanowiła udać się na chrzciny wnuka.

Swoim zachowaniem zlekceważyła nie tylko bezpieczeństwo własne, ale również innych osób, z którymi miała kontakt. Jej sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Wczoraj policjanci z wieleńskiego komisariatu podczas sprawdzania osób objętych kwarantanną natrafili na przypadek niestosowania się do decyzji o przymusowej izolacji. Podczas kontroli jednej z mieszkanek Wielenia okazało się, że zamiast przebywać w domu, 50-latka pojechała na chrzciny do wnuka.


Teraz za swą bezmyślność odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do wytycznych służb sanitarnych zgodnie z art. 116 KW grozi jej grzywna do 5 000 złotych. Ponadto służby sanitarne mogą nałożyć na kobietę karę administracyjną w wysokości 30 000 złotych.

Apelujemy o stosowanie się do poleceń instytucji państwowych i służb sanitarnych. Każdy z nas, dbając o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz wszystkich mieszkańców naszego kraju powinien odpowiedzialnie przestrzegać procedur, i nie tylko z konieczności prawnej, a ze zwykłego, społecznego obowiązku poddać się rygorom domowej izolacji.

via Karolina Górzna-Kustra / KPP Czarnków